فرش ایرانی نماد وحدت و همدلی ملل جهان در اکسپو 2010

2010.05.15
رییس مرکز ملی فرش ایران، بافت یک فرش دستباف ایرانی توسط بازدید کنندگان نمایشگاه اکسپو 2010 شانگهای که از آن به عنوان گره همدلی یاد می شود را نماد وحدت تمامی ملتهای جهان دانست.
فیصل مرداسی درگفت وگو با شابا گفت: نمایشگاه اکسپو2010 شانگهای یک رویداد به تمام معنا بین المللی است که گروه های بسیار مردم از کشورهای مختلف و گردشگران برای بازدید از آن اقدام می کنند.
رییس مرکز ملی فرش ایران اقدام جمهوری اسلامی ایران برای بافت فرش اصیل ایرانی توسط بازدیدکنندگان را الگویی برای وحدت و همدلی تمامی مردم دنیا دانست و افزود: به ابتکار ایران فرش 6 متری زیبایی با گره بازدیدکنندگان از اکسپو بافته می شود که می توان آنرا اقدامی نمادین برای محور قراردادن این فرش به عنوان وحدت جهانیان به شمار آورد.
وی تصریح کرد: هر فرد از هر ملیتی بر این فرش گره می زند و در نهایت این دستبافته به عنوان یک هنر دستی توسط همه ملتهای دنیا، با رنگ، طرح و نقشه ایرانی فضای معرفی ویژه ای را از هنر- صنعت فرش دستباف ایرانی به نمایش می گذارد.
مرداسی افزود: براساس برنامه قبلی مقرر شده این فرش به عنوان یادگار نمایشگاه اکسپو2010 شانگهای به موزه این دوره اکسپو هدیه شود.

منبع:   روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران  
  همچنين در اين باره بخوانيد:

2006 © Persian Hand woven Carpet Association - All Rights Reserved

本文へジャンプ
`日本語
اتحاديه فرش دستبافت ايران
در ژاپن


متن کامل اساسنامه پیشنهادی اتحادیه فرش دستباف ایران در ژاپن

اعضاءاتحادیه فرش دستباف ایران

شرایط پذیرش عضو


تسهیلات جهت اعضاء اتحاديه فرش دست بافت ايران

همچنين در اين بخش بخوانيد... بازگشت تماس با ما در باره اثحادیه صفحه اول
اتحاديه فرش دستباف ايران در ژاپن

جناب آقای سید عباس عراقچی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران–ژاپن -توکیو