فراخوان برای ثبت آثار طرح و نقشه فرش دستباف

2010.09.05
مرکز ملی فرش ایران در راستای حمایت از حقوق مالکیت معنوی فرش دستباف کشور، طی فراخوانی از تمامی طراحان، بافندگان و دست اندرکاران هنر-صنعت فرش دستباف درخواست کرد تا نسبت به ثبت آثار طرح و نقشه فرش دستباف اقدام کنند.
به گزارش روابط عمومي مركز ملي فرش ايران، ثبت آثار طبق بند 1 آیین نامه اجرایی ماده 21 قانون حمایت از مولفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1348، به‌عمل می آید و بر این اساس متقاضی باید با مراجعه به اداره کل حقوقی و امور مالکیت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دریافت و تکمیل درخواست نامه اقدام کند.
اين گزارش مي افزايد: متقاضی برای تکمیل پرونده باید دو قطعه عکس یا کپی از اثر در قطع 18*24 را به همراه داشته باشد   و از سوی دیگر، فرد متقاضی باید مدارک و مستندات خود برای کارشناسی را به مرکز ملی فرش ایران ارایه دهد و این مرکز نیز نظر خود را در خصوص تایید یا عدم تایید اثر، به دفتر حقوقی وزارت ارشاد اعلام كند.
در ادامه اين گزارش آمده است: متقاضی بايد براي دريافت نتيجه بررسي به دفتر حقوقی وزارت ارشاد مراجعه كند که در صورت تایید طرح، پرداخت هزینه درج در روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار از سوی صاحب نظر انجام خواهد شد و ثبت اثر به درخواست کننده اعلام خواهد شد.
بر این اساس متقاضیان می توانند به اداره کل حقوقی و امور مالکیت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واقع در تهران، میدان بهارستان، خیابان کمال الملک، ساختمان مرکزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طبقه چهارم مراجعه كرده یا برای کسب اطلاع بیشتر با شماره تلفن های 33966172 و 33966170 تماس بگيرند.  همچنين در اين باره بخوانيد:

2006 © Persian Hand woven Carpet Association - All Rights Reserved

本文へジャンプ
`日本語
اتحاديه فرش دستبافت ايران
در ژاپن


متن کامل اساسنامه پیشنهادی اتحادیه فرش دستباف ایران در ژاپن

اعضاءاتحادیه فرش دستباف ایران

شرایط پذیرش عضو


تسهیلات جهت اعضاء اتحاديه فرش دست بافت ايران

های فرش دستبافت ايران


برگزاری نمایشگاه ها وسمینارهای فرش دستباف در ايران و ژاپنگزارش تصوری از سمینارعالی فرش دستباف ایران در ژاپننخستين کارگاه آموزش عالي شناخت فرش ایران در ژاپن


همچنين در اين بخش بخوانيد... بازگشت تماس با ما در باره اثحادیه صفحه اول
اتحاديه فرش دستباف ايران در ژاپن

جناب آقای سید عباس عراقچی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران–ژاپن -توکیو