اتحاديه فرش دست بافت ايران در ژاپن

本文へジャンプ

`日本語
اتحاديه فرش دستبافت ايران
در ژاپن


متن کامل اساسنامه پیشنهادی اتحادیه فرش دستباف ایران در ژاپن

اعضاءاتحادیه فرش دستباف ایران

شرایط پذیرش عضو


تسهیلات جهت اعضاء اتحاديه فرش دست بافت ايران

اطلاعیه شرکت درنمایشگاههای بین المللی مشهد در خصوص چهارمین نمایشگاه فرش مشهد

2009/04/11


88/1/19 - کارپتور    منطقه خراسان
        مقدمه
    در حال حاضر فرش به عنوان یک هنر صنعت اشتغال زا و سودآور و با ارزش افزوده بالا همراه با ارز آوری است که در بازار جهانی با کاهش اقبال مواجه شده است و این در حالی است که ایران در زمینه صادرات فرش در دنیا مقام اول را داراست . اما کاهش حضور در بازار جهانی در سالهای اخیر خود گواه زنگ خطری است که سال هاست در حال نواخته شدن می باشد .
    امید است با برگزاری چهارمین نمایشگاه فرش دستباف مورخ 8/3 لغایت 12/3 / 88 در مشهد مقدس با هدف گسترش این هنر صنعت در جهان و از بین بردن شکاف بین تولید کننده و صادر کننده هنر صنعت فرش همچنین تبادل تکنولوژی، مبادلات تجاری و صنعتی در عرصه این هنر ایرانی و پیشرفت روز افزون این هنر صنعت در کشور نقش بسزایی ایفا نماییم.
    
    اهداف برگزاری نمایشگاه:
    1- ارتقاء سهم ایران در بازارهای جهانی فرش
    2- افزایش تقاضای فرش در بازارهای داخلی به ویژه شهر مشهد
    3- میراث داری هویت ایرانی
    4- تولید فرش بر مبنای سفارش پذیری
    5- ارائه آخرین خلاقیت ها و ایده های نوین دستبافان فرش ایرانی
    6- ایجاد زمینه مناسب برای برقراری ارتباط و تبادل تجارب کارشناسان این هنر صنعت
    
     عمده ترين زمينه هاي فعاليت :
    
    7- انواع فرشهای نفیس دستباف و ابریشمی
    8- تابلو فرش
    9- انواع فرشهای تجاری و عشایری
    10- انواع گلیم و جاجیم
    11- آموزشگاهها ؛ هنرستانها و مراکز آموزش عالی
    12- موسسات طراحی نقشه فرش
    13- نشریات تخصصی فرش
    14- مواد اولیه مرتبط با فرش
    
    اطلاعات مشاركت در نمايشگاه :
    
    1- زمانبندي :
    
    - زمان برگزاري : 8/3 لغايت 12/3 /1388
    - تاریخ شروع ثبت نام : 15 فروردین 1388
    - آخرين مهلت ثبت نام و تسویه حساب وجه اجاره بهای غرفه: اول خرداد 1388
    - آخرین مهلت جهت درج مشخصات مشارکت کنندگان در کتاب ویژه نمایشگاه و تکمیل فرمهای جانبی : 1/3/88
    - تحویل غرفه جهت انجام عملیات غرفه سازی : 5/3/88
    - آخرین مهلت غرفه آرايي : 7/3/88
    - افتتاح نمايشگاه : 8 خرداد ماه 88 ساعت 10
    - ساعات برگزاري : 10 الي 23
    - زمان تخليه : 13-14 خرداد ماه 88 از ساعت 8 الي 18
    
    2- هزینه های مشارکت :
    
    الف - غرفه در فضای سرپوشیده ( سالنهای بهار – ابوسعید و مولوی – انوری – فردوسی ) با تجهیزات وسایل پیش ساخته شامل: پانل های اطراف، روشنایی نرمال، موکت کف، کتیبه به دو زبان فارسی و لاتین، یک عدد میز و دو عدد صندلی، حداقل 12 متر مربع از قرار هر متر مربع 000/300 ریال .
    ب- غرفه در سالن سرپوشیده اختصاصی (تالارهای B2 , B1 ) بدون تجهیزات با متراژ 160 متر مربع از قرار هر متر مربع 000/300 ریال .    
    3- تعرفه غرفه شامل :
    
    - اجاره فضاي مناسب نمايشگاهي جهت بازاریابی و عقد قرارداد تجاری
    - تبليغات گسترده در جهت جذب بازدید کننده متخصص
    - چاپ دعوتنامه جهت بازديدكنندگان
    - چاپ نام غرفه دار در كتابچه نمايشگاه همراه با اطلاعات و جزئيات
    - چاپ كارت شناسايي ويژه غرفه داران
    - ارسال بروشور، دعوتنامه و پوسترنمایشگاه
    - ثبت اطلاعات بازديدكنندگان
    - پذيرايي غرفه داران در داخل غرفه
    - سرويس امنيت عمومي
    - نظافت روزانه
    - كنفرانس مطبوعاتي
    - كتيبه سردرب غرفه
    - چاپ بروشور
    
    4- استفاده از امكانات جانبي نمايشگاه :
    وسايل تجهيز غرفه
    تلفن
    برق اضافي
    اينترنت وايرلس
    جابجايي داخلي بار
    تسهيلات اقامتي
    تبليغات در كاتالوگ نمايشگاه
    جهت استفاده از اين امكانات مي توانيد با پر كردن فرمهاي مربوطه از طريق امور نمايشگاهي اقدام فرمائيد.
    
       
    خلاصه گزارش سومین نمایشگاه بین المللی فرش – مشهد
    
    - تعداد مشارکت کنندگان : 55 شرکت داخلی و خارجی
    - تعداد بازدیدکننده : 000/50 نفر
    - فضای نمایشگاهی واگذار شده : 5000 متر مربع مفید از فضای مسقف
    - میهمانان مراسم افتتاحیه: جناب آقای دکتر فرجی –- سرکنسول سفارت افغانستان– سرکنسول سفارت عربستان- اعضاء هیئت مدیره و مدیران عامل اتحادیه ها و موسسات مرتبط
    - برگزاری اولین جشنواره فرش استان خراسان رضوی
    
    پيش بيني تعداد بازديد كننده و مشاركت كننده در نمايشگاه :
    - با عنايت به سابقه باشکوه برگزاري اين نمايشگاه بخصوص در سال 1387 و برنامه ریزی برنامه جانبی نمایشگاه مانند : جذب بازدید کننده متخصص و تجار خارجی – بررسی بازار و اجرای روشهای اطلاع رسانی ویژه- تعامل به جهت جذب از استانهای آذربایجان – اصفهان – کرمان – فارس – یزد – مرکزی و تهران .... همچنین مركزيت شهرمشهد و همجواري با 5 كشور و نيز تمايل كشور هاي مختلف به بازار ايران دلايل لازم و كافي براي حضور گسترده مشاركت كنندگان و بازديد كنندگاني خواهد بود كه تمايل به توسعه صادرات و واردات و تعاملات در زمينه هنر صنعت فرش و صنايع وابسته به آن دارند.
    
    شماره های تماس:
    جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد با تلفنهای زیر تماس حاصل فرمائید.
    خانم میرنژاد (مدیرپروژه):
    5017116 -0511
    0105-242-0935
    5017020 -0511
    http://www.expo.ir
    
    همچنین می توانيد به سایت اطلاع رسانی فرش ایران به آدرس زیر مراجعه فرمایید:
    www.carpetour.com
    
        توصيه هاي مفيد به غرفه داران ارجمند
    
    ضمن تشكر از شركت در نمايشگاه لطفا در ارسال فرم هاي ثبت نام و ديگر فرم هاي مربوطه تسريع فرماييد. با توجه به دو زبانه بودن كتابهاي ويژه نمايشگاه لطفا قسمت لاتين فرم اطلاعات شركت خود را به دقت و بطور كامل تكميل فرماييد. شركت كنندگاني كه تمايل به اجاره فضاي خالي داشته وخود اقدام به ساخت غرفه مي نمايند بايستي ضمن عدم استفاده از مواد قابل احتراق حتي الامكان از قطعات پيش ساخته جهت غرفه آرايي استفاده نمايند. از رنگ آميزي پارتيشن هاي غرفه و سوراخ كردن آن با پيچ و مته خودداري نماييد. غرفه داران محترم جهت تبليغات فقط در محوطه غرفه خود مجاز خواهند بود و از نصب پرده و هر وسيله تبليغاتي ديگر بدون هماهنگي با روابط عمومي نمايشگاه در قسمت بالاي غرفه و اماكن ديگر بايستي خودداري نمايند. وظيفه تخليه و حمل بار و جابجايي آن به عهده غرفه دار خواهد بود و در صورت نياز به كارگر مي توانيد فرم مربوطه را تكميل و ارسال نماييد. خروج كالا از در خروجي نمايشگاه ( نگهباني ) فقط با ارائه فرم تخليه غرفه يا نامه مسئول سالن خواهد بود. مسئوليت كليه كالاهاي نمايشگاهي از زمان گشايش سالنها تا پلمپ سالنها بر عهده مسئول غرفه خواهد بود و نمايشگاه هيچگونه مسئوليتي در قبال اين موضوع بر عهده ندارد. با توجه به پاركينگ ويژه غرفه داران شركت كنندگان پس از تحويل غرفه مي توانند از امور مالي نمايشگاه كارت پاركينگ دريافت نمايند. توصيه مي گردد جهت غرفه آرايي غرفه داران گرامي حتما برنامه ريزي مدوني داشته باشند تا تمام مراحل غرفه آرايي خود را از زمان تحويل غرفه تا حداكثر يك روز مانده به روز افتتاح نمايشگاه به پايان رسانند. در غير اين صورت نمايشگاه مجاز خواهد بودنسبت به توقف كار غرفه آرايي شركت كنندگان اقدام نمايد. نصب كارت شناسايي ويژه غرفه داران در هنگام تردد و حضور در غرفه براي تمام شركت كنندگان الزامي است . در محوطه نمايشگاه تلفن همگاني و كارتي وجود داردو غرفه داران در صورت لزوم مي توانند استفاده نمايند. تهيه كارت تلفن از امور مالي نمايشگاه امكان پذير است. توصيه مي گردد غرفه داران محترم نسبت به حفظ نظافت رعايت مسائل انضباطي و شئونات اسلامي و همكاري با مسئولان نمايشگاه و برخورد مناسب با همكاران و بازديد كنندگان كوشا باشند. غرفه داران محترم نسبت به رعايت برنامه هاي زمان بندي نمايشگاه و نيز تخليه به موقع غرفه در تاريخ مقرر شده ملزم مي باشند.
    
    دروازه اقتصادی آسیای میانه
    
    شرکت نمایشگاه بین المللی مشهد از سال 1377 پیشگام هنر صنعت نمایشگاهی در ایران بوده است و مرکزی پرجاذبه برای برگزاری تخصصی نمایشگاههای بین الملی ، ملی و منطقه ای در کشور محسوب می شود . این مرکز بهترین منبع برای ایجاد و توسعه روابط تجاری در خاورمیانه است. شرکت نمایشگاه بین المللی مشهد با تعهد به خدمات رسانی بهینه در بازار های داخلی و بین المللی ، مجموعه نمایشگاهی و همایشی خود را در سطح جهانی عرضه می کند و با بهره گیری از تسهیلات فنی پیشرفته و خدمات تخصصی طیفی وسیع از نمایشگاهها را برگزار می کند . هر ساله حدود 30 نمایشگاه ملی و بین المللی و 7 نمایشگاه خارجی با مشارکت در نمایشگاه تخصصی برگزار می شود و بیش از 100 شرکت خارجی از سراسر جهان در آن شرکت می کنند .
    
    مجهز ترين مجموعه نمايشگاهي كل كشور
    
     شركت نمايشگاه بين المللي مشهد با طراحي انعطاف پذير و كار آمد خود ، فضايي به وسعت 600 هزار متر مربع را پوشش ميدهد . اين مجموعه با چشم اندازي زيبا به گونه اي طراحي شده است تا ميزبان بيش از 5/1 ميليون نفر در سال باشد و نياز هاي مشاركت كنندگان خود را برآورده سازد .
    فاز يك آن با فضاي مفيد نمايشگاهي به وسعت 250 هزار متر مربع بهره برداري شده است . فضاي مسقف آن به وسعت 40 هزار متر مربع ميباشد . فضاي سبز به وسعت 80 هزار متر مربع محيطي دلپذير و با صفا مي سازد . سالن همايش با ظرفيت 500 نفر و محوطه روباز آمفي تئاتر با ظرفيت حدود 2000 نفر فضايي مناسب جهت برگزاري مراسم جشن و سرگرمي و موسيقي ميباشد . پاركينگ عمومي و پاركينگ اختصاصي غرفه داران به وسعت 40 هزار متر مربع نياز هاي مشاركت كنندگان را برآورده مي سازند . سالن ها و سايت هاي نمايشگاهي فضاي باز به نحوي طراحي شده اند كه انتقال كالاها ، وسايل نقليه و وسايل نمايشگاهي به سهولت صورت بگيرد ، ايجاد بانك اطلاعات بازديد كنندگان و سيستم Visitor profile و اخذ استاندارد هاي جهاني ISO 9001 ، تجهيز سالن ها به سيستم تهويه مطبوع و راه اندازي سيستم هاي گرمايشي و سرمايشي ، ارائه اينترنت به غرفه داران بصورت Wireless ، ايجادنرم افزار جامع نمايشگاهي ، تجهيز سايت و سالن هاي نمايشگاهي به دوربين مدار بسته ، ايجاد سايت خبري فعال به منظور اطلاع رساني همزمان و پوشش خبري گسترده ، تحت پوشش قرار دادن نمايشگاه به استانداردهاي بين المللي نمايشگاهي و عضويت UFI، عضويت در اتاق هاي مشترك بازرگاني به منظور گسترش زمينه هاي فعاليت با ساير كشورها از مزيت هاي اين نمايشگاه در شرق كشور است .
     در نشست دمشق در 10 مارس 2005 ، هيئت مديره UFI ورود شركت نمايشگاه بين المللي مشهد را به عنوان عضو كامل UFI در گروه برگزاركنندگان نمايشگاه و مراكز نمايشگاهي تاييد نمود. 

 

2006 © Persian Hand woven Carpet Association - All Rights Reserved

همچنين در اين بخش بخوانيد... بازگشت تماس با ما در باره اثحادیه صفحه اول
نمایشگاه ها و سمینارهای های فرش دستبافت ايران


برگزاری نمایشگاه ها وسمینارهای فرش دستباف در ايران و ژاپن

اتحاديه فرش دست بافت ايران در ژاپن