همچنين دیگر نامه های مربوط به اتحادیه فرش دستباف ایران در ژاپن را در اين بخش بخوانيد بازگشت تماس با ما در باره اثحادیه صفحه اول 日本語

2006 © Persian Hand woven Carpet Association portal- All Rights Reservedسمینار و کلاسهای آموزشی پژوهشی دست اندر کاران فرش دستباف ایران در ژاپن

نمایش تصویری سمینار و کلاسهای آموزشی پژوهشی


موزه فرش های کهن ابریشم و دیگر دست بافته های ابریشمی،برای نخستین بار در ژاپن

نخستين سمینار و کارگاه آموزش عالي شناخت فرش دستباف در ژاپن با موفقیت برگزار گردید
نمایشگاه ها و سمینارهای های فرش دستباف ايران


نمایشگاه ها و سمینارهای های فرش دستباف ايران

اتاق فکر فرش ايران در ژاپن


اتاق فکر فرش ايران در ژاپنتسهیلات جهت اعضاء اتحاديه فرش دستباف ايران本文へジャンプ

پورتال اتحاديه فرش دستباف ايران در ژاپن

Persian Carpet Association portal in Japan

پورتال اتحاديه فرش دستباف ايران در ژاپن -Persian Carpet Association portal in Japan –ژاپن -توکیو

نکات جالب توجه در هتک حرمت سید احمد شبیری توسط علیرضا قادری
2012.7.13عبدالله احراري پژوهشگر و عضو انجمن علمي فرش ايرانعلیرضا قادری در یک انتقاد از عملکرد مرکز ملی فرش (البته در این مقطع) برآشفته شده و می گوید:" البته فرش دستباف ايران با دهها مشکل دست بگريبان است. اتفاقا عدم مديريت يکي از مهمترين آنها است ولي سهم خواهي هاي حريصانه برخي افراد دست کمي از آثار سوئ مديريت مديران ندارد. آنها که چون حرفي براي جامعه فرش ندارند و بدليل هرزه گويي فراوان مقبوليتي... هم نتوانس...ته اند در عمل براي خود ايجاد کنندنکات جالب توجه در هتک حرمت سید احمد شبیری توسط علیرضا قادری

1- علیرضا قادری در یک انتقاد از عملکرد مرکز ملی فرش (البته در این مقطع) برآشفته شده و می گوید:" البته فرش دستباف ايران با دهها مشکل دست بگريبان است. اتفاقا عدم مديريت يکي از مهمترين آنها است ولي سهم خواهي هاي حريصانه برخي افراد دست کمي از آثار سوئ مديريت مديران ندارد. آنها که چون حرفي براي جامعه فرش ندارند و بدليل هرزه گويي فراوان مقبوليتي... هم نتوانس...ته اند در عمل براي خود ايجاد کنند تلاش دارند تا براي مطرح کردن خود حرف هاي "گنده گنده" بزنند و به هرقيمت ولو آتش بياري، معرکه را به نفع خود و اثبات خودشان برهم بزنند. افراد و مجموعه ها را تشويق به شوريدن هاي کور کنند و را در سايه بي تدبيري حاکم بر مديريت کلان فرش کشور اداهاي روشنفکري و انقلابي در آورند. حال آنکه اين حرفهاي خاله زنکي ديگر کهنه تر از آن است که براي کسي در ميان مردم موقعيت درست کند
. نمونه اي از اين تلاش هاي آنارشيستي اين تازه به دوران رسيده ها را در يکي از مطالب صفحه فيس بوک ايشان مي توانيم بخوبي ببينيم. چطور شده است که اين مرکزي که تا اين حد سزاوار ناسزا است وقتي منافعتان ايجاب مي کند مرجع مي شود و نصب يک لينک روي سايتش و يا حذف آن چنين شما را از اين رو به آن رو مي کند.
مشکل ما نه شبيري است و نه نوچه هايي که کورمال کورمال بدنبال او افتاده اند. مشکل تعيين خط و مرز حق و باطل و درست و نادرست در فضاي فرش کشور است. اگر غير از اين بود حتي نوشتن کلمه اي در اينباره از اينکه هست چندش آور تر مي شد.
آقايان طي 15 سال ديده اند که ما در مواضع ثابت و مستقل خود ايستاده ايم. بارها تجربه کرده اند که اين غوغا ها و فريادهاي بچه گانه در بي توجهي و بي اعتنايي محض خانواده فرش کشور چگونه موجب تمسخر و عقب نشيني آنها شده است.
بهتر است آقايان فکر اساسي تري بکنند چون قيمتي که ما براي شرافت و انسانيت و دفاع از فرهنگ و هنر مان گذاشته ايم بالاتر از آن است که کسي را توان پرداخت آن باشد. "
اما همین شخص مدافع شرافت انسانی فردی را که فریاد میزند مسلماتم صرفا" با هدف بیرون کردن رقیب را بهایی و شیاد می نامد و قریب به دو سال است وی را مورد انواع فحاشیها قرار داده است عجب ایشون پایبند به شرافت انسانی است!!
2-یادش رفته در این مدت بقول خودش 15 سال عمده تولید خبر و مقاله در سایتش بالاخص در مواردی همانند مسئولیتهای متولی فرش توسط افرادی مانند احراری تهیه شده و اصولا" فراموش کرده که در این مدت چند بار به فحاشی به مرکز و چند بار هم به ستایش بی چون و چرای ان روی اورده 3-خیلی نمایل دارم در ازای این 15 سال به اصطلاح خدمت یک نفر و فقط یک نفز غیر از کسانی که در ماجرای شبیری با هم اختلافاتی دارند و ایشون داره کارگردانی میکنه عملکرد قادری را تایید کنه !بعنوان مثال از دیشب که ایشون تملق نامه خود در رابطه با نقد من منتشر کرده حداقل 5نفر از جامعه فرش تلفنی تماس گرفته و ازمواضع این جانب دفاع کرده اند
4-بسیار جالبه که تا علی کریمی رییس مرکز ملی فرش بود،تا محمودزاده مجله قالی ایران را داشت،تا شبیری مواردی را متوجه نشده بود،تا خلیقی و احراری در خدمت سایت قادری بود احدی بهتر از انها نبود و امروز همه ما شرافت انسانی خود را از دست داده ایم و قادری الگوی شرافت انسانی است!!
5-بسیار جالب و تاسف باره همین جناب قادری قریب به یکسال در مکاتمات تلفنی با اینجانب از رفتار و منش شبیری و اتحادیه ژاپن صحبت نموده و دقیقا" در هنگام تقسیم غنایم با همدیگر اختلاف پیدا کرده و از آن موقع بود که شبیری بهایی و شیا.. و هزار یک بدیش جلوه نمود حالا تو خود شرافت انسانی را ببین از دیدگاه قادری!
6-اما احراری در طول این 15 سال 3 بار مورد تهاجم ناجوانمردانه ترین تهمتها از طرف قادری قرار گرفته در اوایل دهه 80 در شرایطی که سایت توسط احراری و دانشجویانش به جامعه فرش معرفی شد دفاع احراری از موجودیت راگ ارت و در خواست احرای مبنی بر همکاری با این عزیزان قادری براشفته و وی را مورد تهاجم تبلیغاتی قرار داد و تا آنجا پیش رفت که علی امیری عزیز عطای سایت را به لقایش بخشید و همین اتهاماتی که برای سبیری دارد بنوعی دیگر برای علی امیری داشت و من هم طبق معمول نوچه یا سردمدار!
نوبت دوم در هنگام درج مقالات احراری در سایت مرکز ملی فرش در سال 85 بود که برای قادری دیوانه کننده بود در این مقطع روابط او با مرکز 180 درجه با امروز متفاوت بود و مرکز اعتباراتی در اختیار نداشت لذا قادری این بار مقاله دانشجوی مرا در خصوص فرش بهارستان دست اویز قرار داد و وای مصیبتا سر داد که احراری به مسلمان صدر اسلام توهیت کرده و نهایتا بهدف خود هم رسید و احراری از اداره فرش استان رفت!
تا اینکه احراری با همت طراحی دفتر انجمن علمی فرش را در خراسان پایه ریزی کرد و قادری هم طبق معمول با مرکز هیچ رابطه خوبی نداشت موذیانه از احراری در سال 86 عذر خواهی و حتی گفت" احراری پسر در روزنامه فرش ایران عجب نامردی در حق تو کردم"
خلاصه این بار از احرای عزیزتر نبود تا موضوع شبیری پیش امد و نوشتن نامه ای از طرف من مبنی بر توقف هتک حرمت باز قادری را از حالت معمولی خارج کرد و امروز بدلیل دفاع از کسی که در غربت دستش از زمین و زمان خالی است مورد تهاجم قرار گرفته به این هم میگن شرافت انسانی از دیدگاه قادری!!
اکنون دو سال است هرگاه قادری یاد ژاپن می افتد احراری را بی نصیب نگذاشته و دفاع از شرافت انسانی مد نظرش ادامه دارد!!
7-تا آنجا که بیاد دارم قبل از برگزاری همایش فرش ژاپن در تماسهای تلفنی با من گفت مرکز تقاضای مشارکت در این همایش داشته و من گفته ام باید سهم مالی خود را بدهید و ....در نتیجه شهادت میدهم که موضوع اختلاف شبیری و قادری ربطی به شرافت انسانی ندارد و بالعکس تماس اتحادیه فرش ژاپن با قادری وی را براشفته نموده و نهایتا" موجب شیا... شدن و بهایی شدن و ...شبیری شده!!
8-از عملکرد شبیری در اتحادیه خودش اطلاعی ندارم و اساسا" ایشون را از نزدیک نمی شناسم ولی قادری را خوب می شناسم لذا در نقابل دوستانی که ار عملکرد اتحادیه بعنوان عضو شاکی هستند قضاوتی نمی کنم
9-بسیار جالب است که نامه دبیر اتحادیه فرش بعنوان دبیر اتحادیه در سایت قادری منتشر میگردد و سفارت ایران در ژاپن از این تشکیلات بعنوان اتحادیه نام میبرد و تا قبل از تقسیم ارث و میراث این اتحادیه الگو بوده حال چه شده که قادری اصرار بر تعاونی بودن ان دارد
10-فاش می گویم که اقدام مرکز ملی فرش در حذف لینک دو تشکل صادراتی قرش ژاپن نابخردانه است بالاخص اون تشکل دیگری که نه سر پیازه و نه ته پیاز و با قادری هم مشکلی ندارد
تا فرصتی دیگر .......ادامه دارد


دیگرنامه های قالی دستباف ایرانی
 ارسال یک نسخه از اصل ثبت رسمی اتحادیه فرش دستباف ایران جهت مرکز ملی فرش ایران
 جامعه رشید فرش ایران هشدار دوستداران قالی ایران هشدار
 حقایقی چند از اتاق فکر فرش و برگزاری اولین سمینار ۰ کارگاه تخصصی عالی آموزش و شناخت فرش دستباف ایران
 نکات جالب توجه در هتک حرمت سید احمد شبیری توسط علیرضا قادری
 گنه کرد در تهران اهنگری!! زدند در ژاپن سر مسگری
 رنجنامه - خمت ریاست محترم مرکز ملی فرش ایران جناب آقای علیخانی
 پیام تبریک انتصاب حمید کارگربه سرپرستی روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران
 تقدیر نامه اتحادیه فرش دستباف ایران از فیصل مرداسی
 دومین گلایه نامه سید احمد شبیری به جناب آقای فیصل مرداسی - سید احمد شبیری
 نامه عبدالله احراري پژوهشگر و عضو انجمن علمي فرش ايران به مرکز محترم پژوهشهای مجلس شورای اسلامی
 نامه عبدالله احراري پژوهشگر و عضو انجمن علمي فرش ايران به جناب آقای فیصل مرداسی ریاست مرکز ملی فرش ایران
 گلایه نامه سید احمد شبیری به جناب آقای فیصل مرداسی - سید احمد شبیری
 سازمان مستقل فرش ایران - هیئت مدیره اتحادیه فرش دستباف ایران در ژاپن
 تنها از تشکیل سازمان مستقل فرش ایران حمایت می کنیم - عبدالله احراری