پورتال اتحاديه فرش دستباف ايران در ژاپن

Persian Carpet Association portal in Japan
همچنين دیگر مقاله های قالی دستباف ایران را در اين بخش بخوانيد بازگشت تماس با ما در باره اثحادیه صفحه اول 日本語


مدرك دانشگاهي فرش اعتبار دارد يا خير؟


،اما نكته جالب اينجاست كه هر منطقه اي قوانين خاصي براي بيمه دارد در بعضي از شهرها اتحاديه به مدرك دانشگاهي و يا نمونه كار اكتفا مي كند كه به نظر راه حل درست و منطقي به نظر مي رسد،و اما اينكه در بعضي از شهرها از جمله تهران مدرك دانشگاهي گروه فرش اصلا به درد نمي خورد!!!! و يك فرضا كارشناس فرش كه در همين صنف هم مشغول به كار است براي اينكه بتواند از اين طريق بيمه شود بايد در اتحاديه ثبت نام و بعد از تسليم مدارك منتظر به حد نصاب رسيدن براي امتحان باشد بعد از اينكه امتحان داد بايددر فني حرفه اي ثبت نام و ابتدا امتحان تئوري و در صورت قبولي امتحان عملي بدهد حال جداي از زماني كه صرف اين پروسه مي شود سوال اينجاست كه آيا مدرك فني حرفه اي از مدرك دانشگاهي واقعا معتبرتر است؟ اگر واقعا اينگونه است مسئولين لطف كنند دانشگاهها را تعطيل كنند تا من و امثال من با ذوق و شوق دانشجو شدن به دانشگاه نرويم و 4سال وقت و هزينه را هدر ندهيم و بعد از فارغ التحصيلي و سال ها بيكار ماندن با چيزي به نام بيمه قاليبافي آشنا نشويم و بعد از مراجعه احتياج به عبور از هفت خوان رستم و اينگونه موانع نداشته باشيم!!!!!!مدرك دانشگاهي فرش اعتبار دارد يا خير؟ - نسترن ابلاغیان

چند سالي است كه جهت حمايت از قشر قاليباف كشور مبحث بيمه براي اين قشر مطرح و با كم وكاستي هايي در حال اجراست،از آن جايي كه اينجانب مدتي در اتحاديه فرش مسئوليت معرفي بافندگان را جهت بيمه بر عهده داشتم تقريبا با قوانين و ضوابط آن آشنا بودم و با توجه به موانعي كه براي بيمه قاليبافان اعمال مي شد تمام سعي خود را براي رفع مشكلاتشان مي كرديم،از جمله اين مشكلات داشتن مدرك فني و حرفه اي بود كه هم زمان بر است و هم اينكه با توجه به بيسواد بودن اكثر بافندگان دچار مشكلاتي ميشوند.
همين قوانين براي فارغ التحصيلان دانشگاهي هم وجود دارد،اما نكته جالب اينجاست كه هر منطقه اي قوانين خاصي براي بيمه دارد در بعضي از شهرها اتحاديه به مدرك دانشگاهي و يا نمونه كار اكتفا مي كند كه به نظر راه حل درست و منطقي به نظر مي رسد،و اما اينكه در بعضي از شهرها از جمله تهران مدرك دانشگاهي گروه فرش اصلا به درد نمي خورد!!!! و يك فرضا كارشناس فرش كه در همين صنف هم مشغول به كار است براي اينكه بتواند از اين طريق بيمه شود بايد در اتحاديه ثبت نام و بعد از تسليم مدارك منتظر به حد نصاب رسيدن براي امتحان باشد بعد از اينكه امتحان داد بايددر فني حرفه اي ثبت نام و ابتدا امتحان تئوري و در صورت قبولي امتحان عملي بدهد حال جداي از زماني كه صرف اين پروسه مي شود سوال اينجاست كه آيا مدرك فني حرفه اي از مدرك دانشگاهي واقعا معتبرتر است؟
اگر واقعا اينگونه است مسئولين لطف كنند دانشگاهها را تعطيل كنند تا من و امثال من با ذوق و شوق دانشجو شدن به دانشگاه نرويم و 4سال وقت و هزينه را هدر ندهيم و بعد از فارغ التحصيلي و سال ها بيكار ماندن با چيزي به نام بيمه قاليبافي آشنا نشويم و بعد از مراجعه احتياج به عبور از هفت خوان رستم و اينگونه موانع نداشته باشيم!!!!!!

دیگر مقاله های قالی دستباف ایرانی
فرش دستباف و فرصت هايي که مي سوزند - حمید کارگر
ذينفعان قالی در تصميم گيري‌ها نقشي ندارند - عبدالله احراری
مدرك دانشگاهي فرش اعتبار دارد يا خير؟ - نسترن ابلاغیان
الزام نگاه به رقبا در تجارت جهانی فرش - حمید کارگر
ورود به بازارهای جدید به چه بهایی؟ - حمید کارگر
 مشتری عزیز! کپی برابر اصل نیست
فرش دوروي دويدوخ در20 کشوربازاريابي مي شود
 پايتختي نشسته بر فرش ابريشم
 اگر قصد خريد گبه و گليم داريد
 گره فراموشي بر سرنوشت قالی - فرشته اثني عشري
 روایت گره‌های عشق بر تار و پود فرش - پریچهر پویان راد
 نکات مهم نمایشگاه بیستم فرش دستباف تهران‌ - عبدالله احراری
 در جست‌و‌جوي چهره اي مطلوب از فرش ايراني -حميد كارگر
 حال و هواي فرش ايران در تعطيلات نو
 چالش‌هاي فراروي هنر- صنعت فرش دستباف
 گپ و گفتي از جنس فرش در راديو اقتصاد
 رنگ را به رخسار فرش دستباف ایرانی بازگردانيم
 هنر تابلو فرش ايران؛ اصيل يا بي‌اصالت - گزارش ايرنا

2006 © Persian Hand woven Carpet Association portal- All Rights Reservedسمینار و کلاسهای آموزشی پژوهشی دست اندر کاران فرش دستباف ایران در ژاپن

نمایش تصویری سمینار و کلاسهای آموزشی پژوهشی


موزه فرش های کهن ابریشم و دیگر دست بافته های ابریشمی،برای نخستین بار در ژاپن

نخستين سمینار و کارگاه آموزش عالي شناخت فرش دستباف در ژاپن با موفقیت برگزار گردید
نمایشگاه ها و سمینارهای های فرش دستباف ايران


نمایشگاه ها و سمینارهای های فرش دستباف ايران

اتاق فکر فرش ايران در ژاپن


اتاق فکر فرش ايران در ژاپنتسهیلات جهت اعضاء اتحاديه فرش دستباف ايران本文へジャンプ

پورتال اتحاديه فرش دستباف ايران در ژاپن -Persian Carpet Association portal in Japan –ژاپن -توکیو