本文へジャンプ
متن کامل نامه ارسالي دکتر سبحهاطلاعیه

اتاق فکر فرش دستباف ایران در ژاپن عضو هیچ اتاق فکری نیست

،
متن کامل نامه ارسالي دکتر سبحه در پاسخ به سئوال خبرنگار خبرگزاري ميراث خبر

اين اتاق ضمن اينکه درش به روي هر علاقمند باز است، در اختيار و وابسته و وامدار هيچ نخواهد بود و ملاک و معيارش فقط اعتلاي فرش ايران و خدمت به خانواده بزرگ فرش ايران خواهد بود.

        سلام اميد است حال شما خوب و به خبررساني در عرصه فرهنگ غني ايراني که مظلوم و مغفول واقع شده مشغول و پيروز باشيد. خبر ها همه اقتصادي و سياسي و هسته اي شده و کمتر کسي فکر فرهنگ و زير ساخت هاي فرهنگي مي باشد. بگذريم و وارد مسايل ديگر نشويم
    از دريافت ايميل شما خوشحال شدم. اتاق فکر فرش ايران قرار است تريبوني مستقل براي نقد علمي و کارشناسي مسايل و موضوعات مروط به فرش ايران باشد و مسئولين و دست اندرکاران فرش که فراخ سينگي (بقول گفته برخي شرح صدر) داشته باشند مي توانند از نظريات کارشناسي ارايه شده بهره مند شوند و خود نيز به غناي آن بيافزايند.
    فکر و ايده بسيار خوب است و اميدواريم با راهنمايي و حمايت پيشکسوتان و دست اندرکاران فرش دستباف ايران بتوانيم در جهت اعتلاي فرش ايران گام برداريم.
    اين اتاق ضمن اينکه درش به روي هر علاقمند باز است، در اختيار و وابسته و وامدار هيچ نخواهد بود و ملاک و معيارش فقط اعتلاي فرش ايران و خدمت به خانواده بزرگ فرش ايران خواهد بود.
        من دو سال است در لس آنجلس اقامت دارم و شرکت کوچک و خصوصي و متعلق به خود و خانواده ام را بنيان گذارده و به واردات فرش دستباف ايراني مشغول هستم. ضمن کار در عرصه فرش ، عضويت اتحاديه طراحان داخلي آمريکا شعبه لس آنجلس( www.ASID.org) که 800 عضو دارد ميباشم و به طور پيوسته در جلسات آنها شرکت ميکنم و از آنها درس مي آموزم.
    در ضمن عضو فعال انجمن خانه و مدرسه يک دبيرستان دولتي در لس آنجلس و انجمن ملي خانه و مدرسه آمريکا مي باشم.
    عضويت موزه هنرهاي لس آنجلس، عضويت گروه منسوجات لس آنجلس Textile Group of Los Angeles, TGLA با 200 عضو
    و عضو گروه طرفدار موزه منسوجات آمريکا در کاليفرنياي جنوبي Textile Museum Associates of Southern California با بيش از 200 عضو مي باشم.
        اينجا امکانات يادگيري فراوان است و من کمترين که نتوانسته بودم وظايف دانش آموزي فرش را در ايران به نحو احسن انجام دهم، مثل تشنه به آب رسيده در اينجا به نوشيدن آب مشغولم.
        برخي از دوستان دلسوز و مسئول فرش ايران به من تکليف کردند که قدم هايي را براي تبليغات فرش ايران در اينجا و در بازار بسيار بزرگ آمريکا بردارم و در همين راستا ضمن هماهنگي با آنها براي انجام اين امر، براي نمايشگاه سوم و چهارم فرش ايران در کيش در اين دو سال گذشته راي هر نمايشگاه 2500 کارت پستال طراحي، چاپ و از همين لس آنجلس براي 2500 فروشنده فرش در سرتاسر امريکا ارسال کرديم.
    براي نمايشگاه پانزدهم فرش ايران که از اول تا هفتم شهريور ماه سال جاري در تهران برگزار خواهد شد نيز ضمن هماهنگي به عمل آمده با مجري نمايشگاه يعني شرکت سهامي فرش ايران، 2500 کارت پستال طراحي، چاپ و براي 2500 فروشنده فرش در سرتاسر امريکا ارسال شد که اميد است وزارت امور خارجه هم حمايت کند و به علاقمنداني که مي خواهند با پاسپورت غير ايراني براي بازديد و خريد از اين نمايشگاه به تهران سفرکنند ويزا بدهد. دو نفر که با پاسپورت امريکايي به کيش سفر کرده بودند نتوانستند ويزاي مسافرت به داخل کشور را بگيرند که يکي از آنها مسلمان هم بود!!!
        به هر حال اگر چه دوريم، ولي با توسل به تکنولوژي اي که اين غربي ها درست کرده اند، بدون از دست دادن وقت در خدمت فرش ايران خواهيم بود و تلاش خواهيم کرد که جواب سئوال خبرنگار و خبرگزاري ميراث فرهنگي را حتي از ادارات داخل ايران زودتر بدهيم. ميتوانيد بخش خصوصي و ما را باز هم امتحان کنيد. شايد پاسخ همين ايميل شما که بلافاصله و در ساعت 4:35 صبح به وقت لس آنجلس داده شد، شاهدي بر اين مدعا باشد.
    شما و همکاران محترمتان در خبرگزاري ميراث فرهنگي را به خداي بزرگ ميسپارم و از پر حرفي پوزش مي طلبم
    
    
با سپاسگزاري
    خسرو سبحه
    لس آنجلس
پیوندهای مربوط به اتاق فکر فرش ایران در ژاپن
گزارشي از اولين نشست اتاق فکر فرش دستباف ايران در سال 1388
دکتر حسين ياوري به اتاق فکر فرش دستباف ايران ملحق شد
نشان ويژه اتاق فکر فرش دستباف ايران طراحي و معرفي گرديد
مرامنامه اتاق فکر فرش ایران در ژاپن
متن کامل نامه ارسالي دکتر سبحه در مورد تشکيل اتاق فکر فرش ايران
خرسندي اکبر مهدي ئي طراح نام آور اصفهان از تشکيل اتاق فکر فرش ايران در ژاپن
نامه اتاق فکر فرش برای بررسي چالشهاي عرضه فرش ايران در بازار ژاپن
آغاز بکار اتاق فکر فرش در ژاپن با بررسي چالشهاي عرضه فرش ايران در بازار ژاپن
انعکاس رسانه اي تشکيل نمايندگي اتاق فکر فرش دستباف ايران در ژاپن
گزارش شرکت سهامی فرش ایران از تشکيل اتاق فکر فرش دستباف ايران در ژاپن
گزارش بازتاب آنلاين از تشکيل اتاق فکر فرش دستباف ايران در ژاپن
اطلاعیه تاسيس نمايندگي اتاق فکر فرش دستباف ايران در ژاپن

همچنين در اين بخش بخوانيد... تماس با ما در باره اثحادیه صفحه اول
اتحاديه فرش دست بافت ايران در ژاپن

اتحاديه فرش دستبافت ايران

در ژاپن

2006 © Persian Hand woven Carpet Association - All Rights Reserved