پورتال اتحاديه فرش دستباف ايران در ژاپن

Persian Carpet Association portal in Japan
همچنين دیگر مقاله های قالی دستباف ایران را در اين بخش بخوانيد بازگشت تماس با ما در باره اثحادیه صفحه اول 日本語


فرش دستباف و فرصت هايي که مي سوزند - حمید کارگر
پرسش ناروایی نیست اگر کسی بپرسد که وقتی برای حضور فرش ایرانی در یک رویداد برون مرزی تلاش وافر و کامل داریم و یا حتی حاضریم تا با صرف هزینه ای گزاف کسی را از آن سوی آبها به کشور دعوت کرده و با این میراث کهن و ارزشمند ایران زمین آشنایش کنیم، چرا اکنون که شمار فراوانی از صاحب منصبان و سیاست ورزان ملل مختلف از حدود 120 کشور جهان با دعوت و کوشش دیگر نهادها مهمان کشورمان شده اند بهره ای نمی بریم و همتی نمی کنیم؟! فضا مهیاست، مهمان حاضر است و مشتری در دسترس، ما اما غافلیم؟حمید کارگر-کارشناس فرش / دبیر شانزدهمین دوره روز ملی صادراتاز چند ماه پیش به این سو ایرانیان اندک اندک از میزبانی کشورمان در شانزدهمین اجلاس عدم تعهد آگاهی یافتند و با اخباری که از رسانه های مختلف در این زمینه منتشر می شد، نوعی آمادگی برای رویدادی مهم در عرصه بین الملل در میان افکار عمومی پدید آمد.
در این میان دولتمردان و صاحب منصبان و حتی کارشناسان حوزه های گوناگون هر کدام از ظن خود یار این رویداد شده و بر آن بودند تا در پررنگ ساختن این اجلاس و میزبانی کشورمان و نیز بهره گرفتن از این فرصت از جنبه های مختلف بکوشند.
در همین راستاست که وزارت ارشاد از آمادگی تالارهای تئاتر شهر برای میزبانی مهمانان اجلاس در آشنایی با هنرهای نمایشی این سرزمین خبر می دهد، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از ثمرات ارزشمند این رویداد در گسترش ظرفیت های گردشگری کشور و ارزآوری از این طریق سخن می گوید، رسانه ملی جدا از خبررسانی های گسترده پخش فیلم های "مقاومت و بیداری" را در دستور کار قرار می دهد، متولیان حوزه اقتصاد از میزان مبادلات تجاری با کشورهای عضو نم خبر می دهند و از امید به افزایش همکاری های اقتصادی می گویند، فعالان دانش و فناوری هسته ای با نمایش خودروی شهیدان این حوزه و بهره گیری از حضور خانواده های این شهدا به پیام رسانی درباره هجمه تروریسم به ایران اسلامی می پردازند و... و اینها همه مکملی می شوند بر سایه سنگین و انحصاری سیاست در اجلاس غیرمتعهدها.
روز گذشته دوستی که مرا به همکاری با مجموعه فرش کشور می شناخت می پرسید که شما فرشی ها چه خوابی برای این اجلاس دیده‌اید؟ نمایشگاه ویژه دارید یا فرش مخصوص اجلاس را بافته اید؟ و پاسخم پس از کنکاش و پرس و جو در این زمینه در کمال تأسف منفی بود!
چرا اهالی فرش دستباف کشور از ظن خود یار این رویداد مهم بین المللی نشده اند؟ فعالان حوزه فرش و بیش از همه متولی این هنر- صنعت در چه حالند و آیا آنان نیز به استقبال تعطیلی پایتخت رفته اند؟
فراوان است نمونه هایی از حضور و بهره گیری فرش ایرانی از فرصت های بین المللی آن هم نه در ایران که در آن سوی مرزهای این دیار. از اهدای فرش در جام جهانی فوتبال به تیم های حریف ایران تا بافته شدن فرش ویژه جام جهانی با نقش پرچم همه کشورهای حاضر در این رقابت ها، از بافت فرش ویژه اکسپوی شانگهای و حضور کنشگران این عرصه در آن رویداد تا اهدای فرش منقوش به چهره دبیرکل سازمان ملل به وی و یا حتی تلاش در همزمان ساختن برخی نمایشگاه های فرش با پاره ای رویدادهای مهم بین المللی اما این بار...!!!
پرسش ناروایی نیست اگر کسی بپرسد که وقتی برای حضور فرش ایرانی در یک رویداد برون مرزی تلاش وافر و کامل داریم و یا حتی حاضریم تا با صرف هزینه ای گزاف کسی را از آن سوی آبها به کشور دعوت کرده و با این میراث کهن و ارزشمند ایران زمین آشنایش کنیم، چرا اکنون که شمار فراوانی از صاحب منصبان و سیاست ورزان ملل مختلف از حدود 120 کشور جهان با دعوت و کوشش دیگر نهادها مهمان کشورمان شده اند بهره ای نمی بریم و همتی نمی کنیم؟!
فضا مهیاست، مهمان حاضر است و مشتری در دسترس، ما اما غافلیم؟

 
دیگر اخبار قالی دستباف ایرانی
فرش دستباف و فرصت هايي که مي سوزند - حمید کارگر
ذينفعان قالی در تصميم گيري‌ها نقشي ندارند - عبدالله احراری
مدرك دانشگاهي فرش اعتبار دارد يا خير؟ - نسترن ابلاغیان
الزام نگاه به رقبا در تجارت جهانی فرش - حمید کارگر
ورود به بازارهای جدید به چه بهایی؟ - حمید کارگر
 مشتری عزیز! کپی برابر اصل نیست
فرش دوروي دويدوخ در20 کشوربازاريابي مي شود
 پايتختي نشسته بر فرش ابريشم
 اگر قصد خريد گبه و گليم داريد
 گره فراموشي بر سرنوشت قالی - فرشته اثني عشري
 روایت گره‌های عشق بر تار و پود فرش - پریچهر پویان راد
 نکات مهم نمایشگاه بیستم فرش دستباف تهران‌ - عبدالله احراری
 در جست‌و‌جوي چهره اي مطلوب از فرش ايراني -حميد كارگر
 حال و هواي فرش ايران در تعطيلات نو
 چالش‌هاي فراروي هنر- صنعت فرش دستباف
 گپ و گفتي از جنس فرش در راديو اقتصاد
 رنگ را به رخسار فرش دستباف ایرانی بازگردانيم
 هنر تابلو فرش ايران؛ اصيل يا بي‌اصالت - گزارش ايرنا

2006 © Persian Hand woven Carpet Association portal- All Rights Reservedسمینار و کلاسهای آموزشی پژوهشی دست اندر کاران فرش دستباف ایران در ژاپن

نمایش تصویری سمینار و کلاسهای آموزشی پژوهشی


موزه فرش های کهن ابریشم و دیگر دست بافته های ابریشمی،برای نخستین بار در ژاپن

نخستين سمینار و کارگاه آموزش عالي شناخت فرش دستباف در ژاپن با موفقیت برگزار گردید
نمایشگاه ها و سمینارهای های فرش دستباف ايران


نمایشگاه ها و سمینارهای های فرش دستباف ايران

اتاق فکر فرش ايران در ژاپن


اتاق فکر فرش ايران در ژاپنتسهیلات جهت اعضاء اتحاديه فرش دستباف ايران本文へジャンプ

پورتال اتحاديه فرش دستباف ايران در ژاپن -Persian Carpet Association portal in Japan –ژاپن -توکیو