پورتال اتحاديه فرش دستباف ايران در ژاپن

Persian Carpet Association portal in Japan
همچنين دیگر خبرهای قالی دستباف ایران را در اين بخش بخوانيد بازگشت تماس با ما در باره اثحادیه صفحه اول 日本語


فرش و روابط عمومی اسلامی
روابط عمومی ها به عنوان کارگزاران برقراری ارتباط فرهنگی و تجاری، نه تنها می توانند عاملی برای ایجاد همگرایی بین کشورهای اسلامی باشند بلکه می توانند سهم این کشورها و نهادهای فعال تجاری و اقتصادی در این کشورها را هم در "افکار عمومی" و هم در "بازار" فزونی ببخشند. در این مقاله از آنجا که مهمترین کشورهای تولیدکننده "فرش دستباف" کشورهای اسلامی همچون ایران، پاکستان و افغانستان هستند و نیز با توجه به آنکه کشورهای اسلامی در میان خریداران و مصرف کنندگان این محصول سهمی قابل توجه دارند، این کالا به عنوان نمونه ای برای مطالعه برگزیده شده است.نقش روابط عمومی در ایجاد و معرفی فرصت ها و توانمندی های تجاری در کشورهای اسلامی


مقاله "نقش روابط عمومی در ایجاد و معرفی فرصت ها و توانمندی های تجاری در کشورهای اسلامی (مطالعه موردی: فرش دستباف)" در کتاب دومین کنگره جهانی کارگزاران مسلمان روابط عمومی منتشر می شود.
مقاله یادشده که توسط حمید کارگر (دانشجوی دکترای علوم ارتباطات، کارشناس فرش) و احسان ابدی خواه (کارشناس ارشد ارتباطات) تهیه شده است، با محور قرار دادن فرش دستباف به عنوان کالا و فرصتی ارزشمند در بسط روابط تجاری و بازاریابی مشترک میان مسلمانان تألیف شده است از سوی کمیته علمی کنگره یادشده پذیرفته و چکیده آن در کتاب خلاصه مقالات کنگره به چاپ رسید.
گقتنی است دومین کنگره جهانی کارگزاران مسلمان روابط عمومی که دوره نخست آن به میزبانی مالزی برگزار شد، امسال در روزهای 18 و 19 آذرماه 1391 به میزبانی کشورمان و در تالار وحدت تهران با حضور طیف وسیعی از نخبگان، مدیران و کارشناسان روابط عمومی ایران و دیگر کشورهای اسلامی برگزار شد.
از بیش از 140 مقاله رسیده از کشورهای مختلف به دبیرخانه این کنگره، تعداد 46 مقاله مورد پذیرش کمیته علمی قرار گرفته است که به زودی در قالب کتابی منتشر خواهد شد.

چکیده مقاله یادشده در پی می آید:
نقش روابط عمومی در ایجاد و معرفی فرصت ها و توانمندی های تجاری در کشورهای اسلامی
(مطالعه موردی: فرش دستباف)

هم اکنون کشورهای اسلامی بیش از یک پنجم جمعیت جهان را در خود جای داده اند و دارای توان فراوانی در حوزه های مختلفی همچون منابع طبیعی، صنایع بومی، نیروی انسانی و... هستند اما با این وجود سهم اندکی را در تولید ناخالص جهانی و در گستره اقتصاد جهانی برای خود رقم زده اند. سازمان همکاری اسلامی (OIC) نیز که در پی پشتیبانی از منافع جهان اسلام است همواره گوشه چشمی به توسعه و تقویت مناسبات تجاری و اقتصادی کشورهای عضو داشته و گروه های کوچکتری همچون گروه اقتصادی و تجاری کشورهای اسلامی (D8) به طور ویژه به دنبال بهبود و گسترش این مناسبات بوده اند اما بی گمان یکی از عناصر و ابزاری که به توفیق در این عرصه یاری می رساند، "روابط عمومی" خواهد بود. کشورهای اسلامی برای ایجاد تعاملات تجاری و اقتصادی، نیازمند شناخت توانمندی ها و مزیت های نسبی یکدیگر هستند و داشتن اطلاعات و آگاهی از قوت ها و فرصت های موجود در این کشورها، شرط لازم برای گسترش ارتباط تجاری است و صد البته که این "اطلاعات گیری" و "اطلاع رسانی"، کنشگری بهتر از روابط عمومی ها نخواهد یافت. روابط عمومی ها به عنوان کارگزاران برقراری ارتباط فرهنگی و تجاری، نه تنها می توانند عاملی برای ایجاد همگرایی بین کشورهای اسلامی باشند بلکه می توانند سهم این کشورها و نهادهای فعال تجاری و اقتصادی در این کشورها را هم در "افکار عمومی" و هم در "بازار" فزونی ببخشند. در این مقاله از آنجا که مهمترین کشورهای تولیدکننده "فرش دستباف" کشورهای اسلامی همچون ایران، پاکستان و افغانستان هستند و نیز با توجه به آنکه کشورهای اسلامی در میان خریداران و مصرف کنندگان این محصول سهمی قابل توجه دارند، این کالا به عنوان نمونه ای برای مطالعه برگزیده شده است. فرش دستباف کالایی چند وجهی است که هم جنبه های فرهنگی، هنری و تاریخی دارد، هم در اقتصاد خانوار موثر بوده و ایجاد شغل می کند، هم کالایی سرمایه ای و در عین حال مصرفی است و هم به عنوان محصولی صادراتی نقش قابل توجهی در ارزآوری برای این کشورها داراست. نهاد روابط عمومی در شکل حرفه ای خود در شناساندن این کالا، تبلیغ ویژگی های آن، معرفی توانمندی کشورها در تولید و عرضه آن، بازاریابی برای فرش دستباف و ورود به بازارهای جدید، تقویت ارتباط و همسویی میان کشورهای تولیدکننده و صادرکننده آن، و... نقشی بی بدیل برعهده دارد. در این مقاله کوشش می شود به برخی از نقش های روابط عمومی در این حوزه اشاره شود.

حمید کارگر (کارشناس فرش، دانشجوی دکترای علوم ارتباطات)
احسان ابدی خواه (کارشناس ارشد علوم ارتباطات)The role of Public Relations in expansion of trading opportunities and abilities in Islamic countries

(Case study: handmade carpet)
Islamic nations comprise more than one fifth of human population on the planet earth. Although, recording a small share in the realm of global GDP and economy, they are active in various fields of natural resources, local industries, human resources, etc.
Supporting the Islamic nations, the Organization for Islamic Cooperation (OIC) has always helped boosting the trading and economic ties among the member countries. Those smaller members like Economic and Trading Group of Islamic Countries (D8) have specially welcomed the development and expansion of such relations. Therefore, public relations play a key role in reaching this goal.
Islamic countries require adequate knowledge about each other’s capabilities and preferences to establish trading and economic relations. Further information about strong and weak points and reasonable opportunities in these countries offer the required condition for developing the trading relations. Of course such flow of information will never introduce a better agent than Public Relations.
Public Relations as a key role player in boosting the cultural and trading relations can further act as convergent factor in the Islamic nations. It can help Islamic countries frame a better Islamic face in trading and financial organizations. It is mostly practical in the “public opinion” and “market” atmosphere.
In this article, we try to study handmade carpet as our specimen; thanks to the significant frequency of this industry in some countries of the region like Iran, Pakistan and Afghanistan. Muslim nations are perceived as major consumers of this industry.
Handmade carpet is a multidimensional product covering both cultural, art and historical aspects. Also, it plays a noticeable role in the economy of Iranian household via creating several jobs. Being fashionable for home use, also highly demanded for export, handmade carpet is known as investment or an expensive decorative good in these countries.
Professionals in public relations help promoting such products. Moreover, they can help marketing for different national capacity of production and presentation of handmade carpets to enter the emerging markets. Public relations can boost the ties between the nations and bring a kind of alignment for the countries that produce and offer the handmade carpet in the international markets.
This article tries to elaborate on some roles of public relations in this area.
By:
Hamid Kargar,

PHD student in Social Communications,
Hand-woven carpet expert


Ehsan Abadikhah,
MA in Social Communications

 
دیگر اخبار قالی دستباف ایرانی
فرش و روابط عمومی اسلامی
 گره قالیچه جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ برزیل به دست سید عباس عراقچی ‌
 بافت قالی جام جهانی فوتبال برزیل توسط استاد حسین کاظمی دربيست و يکمين نمايشگاه بين المللي فرش در تهران ‌
بيست و يکمين نمايشگاه بين المللي فرش در تهران گشايش يافت
 تاکید سفیر جمهوری اسلامی ایران در امر بهینه سازی و ارتقاء واردات قالی ایرانی در ژاپن
 سلیقه مشتری فقط یک روی سکه است
 رضا نظر آهاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن شد
 هرم مازلو و تبليغ تجاري براي فرش دستباف ايران
 فرش دستباف ایران ركورد جدید گینس را از آن خود كرد
 ورود به بازارهای جدید به چه بهایی؟
 مشتری عزیز! کپی برابر اصل نیست
 ارسال نامه های جعلی بدون مهر و امضاء بوسیله اشخاص معلوم الحال زیر چترعلیرضا قادری رئیس خودخوانده اتاق فکر فرش ایران
 نا امیدی قالیبافان از بیمه
 تهدید دست اندرکاران فرش دستباف ایران در ژاپن بوسیله علیرضا قادری رئیس خودخوانده اتاق فکر فرش ایران
 حمید کارگر سرپرست روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران توانست چهار جایزه را از آن خود کند
 اعزام هیئت تجاری فرش دستباف ایران به توکیو
 شيرين صوراسرافيل، تورج ژوله و حميد کارگر در دومین هم اندیشی هنر -صنعت فرش دستباف- مشهد
 ‌رونمايي ازفرش نماد صلح اثر هنرمندان خراسان جنوبي در يونسکو
 نمایه کتاب گنجینه ی ملی فرش ایران اثر استاد تورج ژوله
خبر- ‌گزارش اختصاصی اتحادیه از آيين نكوداشت فرش ايران در موزه فرش ايران
 گزارش برگزاری آیین نکوداشت فرش دستباف ایران / موزه فرش تهران
 قالین، آیین نکوداشت قالی در موزه فرش ایران
 پژوهشی در فرش ایران به چاپ دوم رسید
 اولين اتحاديه تابلو فرش دستبافت و صنوف همگن در سـردرود
 خبر- ‌کلاس های آموزش موزه ایران برگزار می‌شود
 خبر- ‌المللی فرش قطر 27 فروردین برگزار می‌شود
 خبر- نشریه نقش و فرش شماره 21 و 22 منتشر شد
 خبر- حمید کارگر سرپرست روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران شد
 خبر- حميد کارگر از روابط عمومي مرکز ملي فرش ايران کناره گيري کرد
 خبر تصویری مراسم توديع و معارفه روساي جديد و پيشين مرکز ملی ايران
 چشم انداز صنعت فرش ایران و راهكارهای توسعه تجاری
 پيام فیصل مرداسی رييس پيشين مركز ملي فرش ايران به همراهان فرش ايراني
 محمد باقر علیخانی به عنوان رییس مرکز ملی فرش ایران منصوب شد
 نمايشگاه دستبافته هاي عشايري و روستايي در موزه فرش ايران
 تلاش در تسهیل و حمایت از صادرات فرش دستباف ایران
 کتابی از طرح‌های پرویز تناولی برای فرش منتشر شده
 نمایشگاه نقاشی های 'مریم رحیمی نمین'
 واردات کالاهای غیرضروری منوط به صادرات فرش دستباف شود
 حکم عذر خواهی رسمی دادگاهی عطاالله نظری نفوتی به زبان ژاپنی
 صدور حکم محکومیت مفتری برای عطاالله نظری نفوتی دوست و همیار علیرضا قادری در دادگاه ژاپن
 اطلاعیه - گزارش وکیل زاپنی از دادگاه های هتک حرمت و افترای آقای عطاالله نظری نفوتی نسبت به دو عضو دائم این اتحادیه

2006 © Persian Hand woven Carpet Association portal- All Rights Reservedسمینار و کلاسهای آموزشی پژوهشی دست اندر کاران فرش دستباف ایران در ژاپن

نمایش تصویری سمینار و کلاسهای آموزشی پژوهشی


موزه فرش های کهن ابریشم و دیگر دست بافته های ابریشمی،برای نخستین بار در ژاپن

نخستين سمینار و کارگاه آموزش عالي شناخت فرش دستباف در ژاپن با موفقیت برگزار گردید
نمایشگاه ها و سمینارهای های فرش دستباف ايران


نمایشگاه ها و سمینارهای های فرش دستباف ايران

اتاق فکر فرش ايران در ژاپن


اتاق فکر فرش ايران در ژاپنتسهیلات جهت اعضاء اتحاديه فرش دستباف ايران本文へジャンプ

پورتال اتحاديه فرش دستباف ايران در ژاپن -Persian Carpet Association portal in Japan –ژاپن -توکیو