يک تخته تابلو فرش دستباف ابريشمي توسط عليرضا داود نژاد بازرگان ايراني مقيم ژاپن به موزه فرش دستباف ايران اهدا شد

2010.03.26

    
  
 
به گزارش ايرنا، در مراسمي با حضور "سيدعباس عراقچي" سفير جمهوري اسلامي ايران و " پرويز اسکندرپور" رييس موزه فرش ايران ، اين تابلو فرش توسط " عليرضا داود نژاد" از تجار و بازرگانان فعال در عرصه فرش هاي دستباف ايراني به موزه فرش ايران اهدا شد.
تابلو فرش اهدا شده در ابعاد 90 در 40 سانتيمتر است و در آن طرح " داشي" يا اراده هايي که در جشنواره هاي مذهبي ژاپنيها مورد استفاده قرار مي گيرد، ترسيم شده است.
داودنژاد، گفت: اين تابلو فرش که از جمله تابلو فرش هاي دستباف ابريشمي بافته شده در استان قم است داراي رج شمار 50 است و با هدف شناساندن فرش و فرهنگ و هنر ارزشمند ايراني براي شهروندان ژاپني انجام گرفته است.
وي افزود: در راستاي معرفي و ترويج استفاده از فرش هاي نفيس ايراني فيلمي با عنوان " فرش باد" را در خصوص توليد فرش دستباف ايراني تهيه و در اين کشور به نمايش گذاشته اند که در اين فيلم از مراحل مختلف تهيه نخ هاي ابريشمي، رنگرزي، ساخت دار قالي و بافت فرش هاي ابريشمي دستباف به طور کامل فيلم برداري شده است.
" سيد عباس عراقچي " سفير جمهوري اسلامي ايران در ژاپن با اشاره به بازار 130 ميليوني و ثروتمند ژاپن و علاقه شهروندان ژاپني به فرهنگ وهنر ايراني، گفت: بايد ازفرصت هاي موجود براي توسعه صادرات فرش هاي دستباف ايراني به بازار ژاپن استفاده کرد.
عراقچي خاطرنشان کرد: صادرات حتي يک فرش دستباف ايراني علاوه براي ارز آوري براي کشور، زمينه ايجاد اشتغال در نقاط مختلف کشور را فراهم مي کند.
وي با اشاره به افتتاح نمايشگاه فرش هاي نفيس و ارزشمند ايراني در موزه ابريشم در شهر بندري يوکوهاما در مجاورت توکيو، اظهارداشت: بايد از اين موزه علاوه بر شناساندن فرش که از جمله هنر و فرهنگ ارزشمند ايراني است، با حفظ اصول در راستاي ترويج استفاده شهروندان ژاپني از فرش ايراني در خانه هاي خود استفاده کنيم.
عراقچي با بيان اين که بايد موج علاقه و ترغيب شهروندان ژاپني به استفاده از فرش هاي دستباف نفيس ايراني در سراسر ژاپن ايجاد کرد، گفت: ايجاد اين موج مي تواند به توسعه صادرات فرش نفيس ايراني که از جمله کالاهاي غيرنفتي محسوب مي شود، کمک بسيار ارزشمندي کند.

  همچنين در اين باره بخوانيد:

2006 © Persian Hand woven Carpet Association - All Rights Reserved

本文へジャンプ
`日本語
اتحاديه فرش دستبافت ايران
در ژاپن


متن کامل اساسنامه پیشنهادی اتحادیه فرش دستباف ایران در ژاپن

اعضاءاتحادیه فرش دستباف ایران

شرایط پذیرش عضو


تسهیلات جهت اعضاء اتحاديه فرش دست بافت ايران

همچنين در اين بخش بخوانيد... بازگشت تماس با ما در باره اثحادیه صفحه اول
اتحاديه فرش دستباف ايران در ژاپن
Persian Carpet Association

جناب آقای سید عباس عراقچی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران–ژاپن -توکیو