عبدالله احراری عضو انجمن علمی فرش ایران,:فرش ایرانی نیازمند تحول در طرح و نقش است

2011.11.20
پورتال اتحاديه فرش دستباف ايران در ژاپن‌تک بافی از دلایل افت فروش ایرانی است


متن خبر: عبدالله احراری عضو انجمن علمی فرش ایران,:فرش ایرانی نیازمند تحول در طرح و نقش است تک بافی از دلایل افت فروش ایرانی است
خبرگزاری ایمنا: عضو انجمن علمی فرش ایران گفت: بافت قالی با ساختار، رنگ و نقش گذشته دیگر بازاری ندارد و با ایجاد تغییر و تحول در رنگ‌ها و طرح‌ها می‌توان در رقابت با کشورهای دیگر موفق بود.
به گزارش خبرنگار ایمنا از گلپایگان، عبدالله احراری در اولین همایش تخصصی فرش دستباف گلپایگان که در سالن ارشاد واقع در بوستان هفده تن برگزار شده بود، بیان داشت: در حال حاضر شرایط جامعه به گونه‌ای است که تولید کنندگان همه بار مسئولیت را به دوش می‌کشند، بنابر این مسئولیت بافندگان فرش دستباف برای جلب رضایت عامه مردم چند برابر شده است. وی افزود: بافندگان فرش باید آگاه باشند که بافت قالی با ساختار و رنگ نقش گذشته بازاری ندارد و با ایجاد تغییر و تحول در رنگ‌ها و طرح‌ها می‌توان در رقابت با کشورهای دیگر موفق بود، در غیر این صورت دیر یا زود همین تعداد کارگاه‌های قالی بافی باقیمانده تعطیل خواهد شد.
عضو انجمن علمی فرش ایران با اشاره به اینکه مسئولیت ایجاد تغییر در صنعت فرش به عهده کارفرمایان است، تصریح کرد: نباید اجازه داد هنر و صنعت فرش ایرانی به فراموشی سپرده شود چون فرش ایرانی با دین و فرهنگ ما گره خورده است.
احراری اظهار داشت: استفاده از دستاوردهای علمی و فنی روز دنیا در زمینه بافت فرش مثل سایر محصولات و کالاها ضرورت دارد و به کارگیری علم نوین در فرش، جایگاه فرش دستباف ایرانی را مثل گذشته پررنگ خواهد کرد.
عضو انجمن علمی فرش ایران بیان داشت: در گذشته فرش ایرانی در جامعه آمریکا و اروپا رتبه اول را به خود اختصاص داده بود و به عنوان تولید کننده منحصر به فرد بشمار می‌رفت اما امروزه در رقابت تنگاتنگ با کشورهای خارجی حرف آخر را می‌زند. پژوهشگر فرش ایرانی تک بافی و استفاده نکردن از مواد اولیه با کیفیت را از دلایل افت فروش فرش دستباف عنوان کرد و افزود: بافندگان با در نظر گرفتن منافع شخصی خود باید از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت استفاده کنند تا قبل از پایان تولید، فرش را به فروش رسانده و تولید کننده درآمد بیشتری کسب کند.
احراری تصریح کرد: شهرستان‌های گلپایگان و خوانسار به خاطر دارا بودن شرایط کوهستانی، یکی از مکان‌های قالیبافی فعال در سطح کشور محسوب می‌شود و وجود این امکانات و ظرفیت‌ها نقش مسئولان شهرستانی را مهمتر و اساسی‌تر می کند.
وی نزدیکی گلپایگان به مراکز عمده فروش فرش دستباف را یکی دیگر از مزیت‌های این شهر برشمرد و تاکید کرد: شرکت در نمایشگاه‌های فرش می‌تواند زمینه عرضه و فروش را برای تولید کنندگان مهیا و بافندگان را با تنوع رنگ و نقش آشنا سازد.
دیگر اخبار قالی ایرانی
 عبدالله احراری -:فرش ایرانی نیازمند تحول در طرح و نقش‌
 استقبال ديپلمات ها در وين از نمايشگاه فرش ايراني
 بررسي درخواست اتحاديه توليد كنندگان و صادر كنندگان فرش
 جدايي فرش از وزارت صنعت، معدن و تجارت مشكل‌زاست
 برگزاری نمایشگاه 21 در دست بخش خصوصی
 بيستمين نمایشگاه فرش دستباف ايران گشایش یافت
 شکايت علیرصا قادری مراحل آخر خود را طي کرد
 انعکاس نامه هیئت مدیره اتحاديه فرش دستباف ايران در ژاپن در سایت مرکز ملی فرش ایران
 شركت در بيستمين نمايشگاه فرش دستباف ايران
 اهداي فرش‌هاي نفیس دوره قاجار به موزه فرش
 پیشنهاد تاسیس خانه فرش در گيلان
 تيمچه حاج شهباز" موزه فرش پولادين گروس خواهد شد
 راه‌اندازي موزه خصوصي فرش در شيراز
 عمارت مفخم ميزبان 20 تخته اثر نفيس از موزه فرش
 حضور صادرکنندگان فرش آذربایجان‌شرقی در فضاي مجازيسمینار و کلاسهای آموزشی پژوهشی دست اندر کاران فرش دستباف ایران در ژاپن

نمایش تصویری سمینار و کلاسهای آموزشی پژوهشی


موزه فرش های کهن ابریشم و دیگر دست بافته های ابریشمی،برای نخستین بار در ژاپن

نخستين سمینار و کارگاه آموزش عالي شناخت فرش دستباف در ژاپن با موفقیت برگزار گردید
نمایشگاه ها و سمینارهای های فرش دستباف ايران


نمایشگاه ها و سمینارهای های فرش دستباف ايران

اتاق فکر فرش ايران در ژاپن


اتاق فکر فرش ايران در ژاپنتسهیلات جهت اعضاء اتحاديه فرش دستباف ايران2006 © Persian Hand woven Carpet Association portal- All Rights Reserved

本文へジャンプ

همچنين در اين بخش بخوانيد... بازگشت تماس با ما در باره اثحادیه صفحه اول
پورتال اتحاديه فرش دستباف ايران در ژاپن

Persian Carpet Association portal in Japan

پورتال اتحاديه فرش دستباف ايران در ژاپن -Persian Carpet Association portal in Japan –ژاپن -توکیو